Książka jest jak ogród noszony w kieszeni.


Blog > Komentarze do wpisu

Więcej miejsca na pasję czytania...

We wcześniejszym wpisie wspominałam już, że cały rok 2012 budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie przechodził przebudowę i modernizację ramach projektu Infrastruktura Biblioteki+. Oddział dla dzieci i młodzieży również się zmienił...

Wcześniejsze pomieszczenie przeznaczone na ten cel było bardzo małe. Wchodziło się do niego przez czytelnię.

Oddział dla dzieci i młodzieży w MBP w Cieszanowie

W tym pomieszczeniu były ciasno ustawione regały dlatego, gdy odbywały się lekcje biblioteczne były małe problemy z wypożyczaniem książek. Mieszkały tam. co prawda, maskotki ale one są malutkie więc nie zabierały przestrzeni tylko z góry obserwowały sytuację.

Oddział dla dzieci i młodzieży w MBP w Cieszanowie

Najmłodsi czytelnicy nie mieli mebli ergonomicznych, dlatego książki z najwyższej półki wybierane były tylko przez rodziców, bo dla nich były to góryyyyy, które bez krzesełka były nie do pokonania.

Po modernizacji oddział dla dzieci i młodzieży przybrał nowe szaty, dużooooo luźniejsze.

Oddział dla dzieci MBP w Cieszanowie

Teraz oddział nie stwarza barier dla najmłodszych czytelników. Regał jest niższy. Nad nim widnieje mapa z kontynentami i co najważniejsze naniesionymi zwierzątkami charakterystycznymi dla danego obszaru. Tym sposobem, każdy patrząc na to malowidło, podejmie nieświadomy proces edukacji...

Oddział dla dzieci MBP w Cieszanowie

 Nowy oddział dla dzieci jest przyjazny i nie straszy. Wygodna świnka zachęca do czytania i przeglądania bajek na miejscu, a między regałami wywieszona jest tablica na prace czytelników wykonane w bibliotece. Dziecko swobodnie może przyjść, usiąść, namalować np. postać z bajki i upublicznić ją na tablicy. 

Na feriach rozpoczęty został cykl zajęć "Mały badacz i odkrywca". Parapety skrywają tajemnicę, co było tematem...  

wtorek, 05 marca 2013, mbpcieszanow

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: