Książka jest jak ogród noszony w kieszeni.


Blog > Komentarze do wpisu

Biblioteka ciągle w grze!

Tydzień Bibliotek już za nami więc pora spojrzeć na niego z perspektywy czasu i z punktu widzenia naszej biblioteki, a to dlatego, że jesteśmy na miejscu tymczasowej zsyłki i nie mamy warunków do organizowania spotkań... ale daliśmy z siebie wszystko.

Zsyłka związana jest modernizacją budynku biblioteki. Teraz można nas znaleźć na parterze Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, czyli budynek obok. Za rok będziemy mieli inną twarz, nowoczesną po liftingu i mam nadzieję, że będzie się podobała.

Wracając jednak do Tygodnia Bibliotek zauważyć trzeba, że większość imprez odbyła się w plenerze. Biblioteka zorganizowała bowiem Odjazdowego Bibliotekarza dla dorosłych czytelników i gry terenowe dla dzieci.

Jeżeli chodzi o najmłodszych czytelników, to zabawa w plenerze, poza murami szkoły, przyniosła wiele radości. Bibliotekarki przygotowały książki, które zostały uwolnione z murów biblioteki. Po trasie ukryte były cytaty z tych bajek. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytuł i autora książeczki oraz wykonanie wszystkich zadań. Na końcu bajka została odniesiona w mury biblioteki, gdzie na wszystkich czekały cukierki.

Zadania były różne: gimnastyka, czyli 10 przysiadów, śpiew ulubionej piosenki, dmuchowanie balona, czy robienie plakatu wyprawy z wszystkich dłoni uczestników.

Odjazdowy Bibliotekarz odbył się w niedzielę 13-tego maja. Do samego końca nie było pewności, że się odbędzie. Nadeszło załamanie pogody. Rano termometry wskazywały 8 stopni. O godz. 12:00 zapadła decyzja, że jedziemy...

Uzbierało się 13 uczestników, tych którzy nie boją się zimna i jeszcze nie schowali rękawiczek bardzo głęboko. Po trasie odwiedziliśmy cerkiew w Gorajcu i Chotylubiu oraz kapliczkę na wodzie słynącą cudami. Etapem końcowym było ognisko przy Rezerwacie "Jedlina". Nie trwało długo. Po poczęstunku, który ufundował Koalicjant MBP Firma AGRO-MAL, zebraliśmy się do powrotu, ponieważ zrobiło się zimno!!

11. maja 2012 r. biblioteka przygotowała także Noc Bibliotek. Odbyła się ona na sali Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Były to warsztaty "W średniowiecznym młynie papierniczym". Uczestnicy pisali gęsim piórem, produkowali papier czerpany, lakowali swoje dyplomy i farbowali papier techniką japońską.

Biblioteka ogłosiła jeszcze dwa konkursy:

  • plastyczny dla klas III na wykonanie ilustracji do książki "Co w trawie piszczy" P. Wakuły, który 14 czerwca będzie miał w cieszanowskiej bibliotece spotkanie w ramach akcji "Z książką na walizkach".
  • fotograficzny "Biblioteka ciągle w grze" dla wszystkich mieszkańców powiatu lubaczowskiego.

Na stronie Salonu Literackiego można przeczytać artykuł dotyczący Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który napisała dyrektor MBP Urszula Kopeć-Zaborniak. Zachęcamy do lektury. Link do artykułu.

Kolejny Tydzień Bibliotek za rok. I znowu się będzie działoooooo :)

Ciekawe co inne biblioteki proponowały swoim czytelnikom... hmmm. Napiszcie:)

poniedziałek, 21 maja 2012, mbpcieszanow

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: