Książka jest jak ogród noszony w kieszeni.


Blog > Komentarze do wpisu

Piękne z biblioteką...

Biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie mieszkają książki, ale przede wszystkim, tętniące życiem miejsce dla ludzi... czyli dla każdego coś ciekawego, czego dowodem jest MBP w Cieszanowie oraz jej filia w Starym Lublińcu.

Piękno jest tym, co czujesz wewnątrz i co odbija się w twoich oczach.

— Sophia Loren (Sofia Scicolone)

Wszystko rozpoczęło się na feriach...

... wtedy też te dwie biblioteki odwiedziła kosmetyczka Joanna Cencora, która pokazywała jak zrobić manicure oraz jak dbać o dłonie.

W Cieszanowie oprócz dziewczyn z gimnazjum w spotkaniu uczestniczyły także dorosłe czytelniczki. 

Filia w Starym Lublińcu na spotkanie zaprosiła starsze uczennice z Zespołu Szkół w Nowym Lublińcu. Oprócz pokazu kosmetyczka poprowadziła dla nich zajęcia praktyczne, ponieważ specjalnie do nich skierowany był konkurs na najładniejszy manicure.

Kosmetyczka w bibliotece

Biblioteka w Starym Lublińcu brała także udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Ferie z filmem w bibliotece". Tam też na konkurs wysłała zdjęcia z zajęć kosmetycznych, które zdobyły II i III miejsce w kategorii GIMNAZJUM oraz nagrodę publiczności https://www.ceo.org.pl/pl/biblioteki/news/nagroda-publicznosci-przyznana,  

W następnych tygodniach filia w Starym Lublińcu gościła kolejną kosmetyczkę Annę Szczygieł, która uczyła młodzież dbać o twarz oraz pokazywała jak zrobić delikatny makijaż.

Kosmetyczka w MBP Stary Lubliniec

18 kwietnia bibliotekarka w filii w Starym Lublińcu, Leokadia Szczygieł, zaprosiła na spotkanie fryzjerkę Alicję Jaracz.

Fryzjerka zasypywana była pytaniami dotyczącymi dbania o włosy. Mówiła jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy. Na komputerze prezentowała budowę włosa oraz jaki kolor farby dobrać do włosów.

Fryzjerka na przykładzie pokazała jak się stopniuje włosy oraz jak poprawnie trzymać nożyczki i grzebień podczas ścinania. Dwie uczestniczki wyszły z nowymi fryzurami.

Wiosna... pora zrzucić rękawiczki, czapki, kaptury oraz szaliki i pokazać siebie, dlatego pomysł na takie spotkania. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w tych zajęciach. To było coś, co nie nudzi i na dodatek w bibliotece :)  

wtorek, 03 kwietnia 2012, mbpcieszanow

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: